The Miracle of Life (2013)
Afgelopen zomer kreeg ik tijdens mijn vakantie een leuke email. 
Hellraiser (1987)
Frank Cotton is een man op zoek naar het ultieme genot.
The Texas Chain Saw Massacre (1974)
Sally en haar invalide broer Franklin willen de vakantie doorbrengen in het verlaten huisje van hun grootouders. 
Candyman (1992)
Laatstejaarsstudente Helen Lyle maakt samen met haar vriendin Bernadette een thesis over stadslegendes. 
A Nightmare on Elm Street (1984)
Vier tieners hebben allen afschuwelijke nachtmerries waarin dezelfde figuur centraal staat. 











25/07/2011

Kick-Ass (2010)

Kick-Ass (2010)

Matthew Vaughn
Nicolas Cage, Aaron Johnson, Mark Strong, Christopher Mintz-Plasse, Chloe Moretz, Xander Berkeley, Omari Hardwick, Tamer Hassan, Clark Duke, Lyndsy Fonseca, Randall Batinkoff,...
Zie meer details
Slotfilm van het BIFFF 2010 filmfestival was de comic verfilming “Kick-Ass”. Met “Iron Man”, de eerste 2 “X-Men” en vooral “The Dark Knight”, hebben we reeds wat pareltjes in onze collectie staan. Moeten we voor deze een plaatsje vrijmaken?




Hoofdpersonage is de nerd Dave Lizewski (Aaron Johnson). Zijn leven bestaat uit twee belangrijke zaken: comics en zelfbevrediging. De inspiratiebron voor dat laatste zijn de twee grootste troeven van de juf Engels. Nerd als hij is, is het niet te verwonderlijk dat het schorem van de straat hem als pispaal gebruikt. Na een zoveelste maal beroofd en vernederd te zijn is hij het beu. Zijn voorliefde voor superhelden drijft hem ertoe, online een Kick-Ass kostuum te bestellen, met als doel het onrecht uit het straatbeeld te verwijderen. Gemakkelijker gezegd dan gedaan als je geen superkracht noch speciale gave bezit. Of je moest het onzichtbaar zijn voor het vrouwelijke geslacht als een supergave bestempelen.  Zijn eerste daad doet hem opmerken dat het superheldenbestaan toch niet helemaal is zoals verwacht. Hij belandt in het ziekenhuis met zijn lichaam vol ijzeren platen en spijlen. Dave is echter niet van zijn stuk te brengen en duikt kort daarna terug de straten in. Met behulp van zijn ijzer slaagt hij ditmaal wel in zijn opzet, en is Kick-Ass geboren. Op één van zijn volgende escapades neemt hij wel een beetje te veel hooi op zijn vork en moet hij gered worden door Big Daddy en Hit Girl. Voor Kick-Ass een totale verrassing dat hij niet de enige echte superheld is. Willen ze het alle schorem uit de straten doen verdwijnen, moeten ze maffiabaas Frank D’Amico aanpakken. Nodeloos te zeggen dat deze het helemaal niet begrepen heeft op superhelden.

Kick-Ass bulkt van de actie, actie en vooral keiharde actie. Vaugh mixt er ook nog eens de nodige slapstickhumor bij. Door deze combinatie is Kick-Ass een schot in de roos zonder terug te keren naar de campy comicfilms van de nineties. Het is niet echt onze nerd die de film naar zijn hoogtepunten brengt, maar wel Hit Girl. Wanneer zij in beeld verscheen ging de zaal compleet door het dak. Bijzonder immoreel om een 11jarige zo te zien vloeken en op een bloederige manier “ass te zien kicken”, maar daarbij ongewoon plezant. Tijdens de film komt er een reeks van bekende filmmomenten voor je ogen. Gelukkig blijft het bij hommage en wordt het nooit een copy. Dat heeft men te danken aan het strak geschreven script dat steeds zijn comicroots blijft behouden.

Kick-Ass

Zoals ik hierboven al aanhaalde is het niet helemaal Kick-Ass die het verhaal naar zich toe trekt. De 20-jarige Aaron Johnson verrast dan ook niet meteen met zijn acteertalent. In het verleden verdiende de jonge knaap zijn strepen vooral in series, en ook daar was hij niet meteen een hoogvlieger. Hier wordt hij simpelweg weggespeeld door Hit Girl, gespeeld door Chloe “Grace” Moretz. Haar naam doet waarschijnlijk bij velen een belletje rinkelen. Chloe houdt er dan ook al een aardig cv op na: ‘The Amityville Horror’, ‘The Eye, ‘(500) Days of Summer’ en vooral de remake van het bejubelde ‘Let the right one in’. Natuurlijk mogen we de werkelijk herrezen Nicolas Cage niet vergeten. Een paar weken terug was hij al geweldig in Bad Luitenant en nu zet hij opnieuw een leuke prestatie neer als Big Daddy.

Maar ere wie ere toekomt. Het is Vaughn die buitengewoon werk levert, en dat met zijn grote liefde voor het project. ‘Layer Cake’ was een aangename verrassing en ook ‘Stardust’ (2007) wist een snaar te raken, maar met deze film zit hij echt “in the zone”. Laten we hopen dat ik in 2013 met nog meer superlatieven mag uitpakken als hij ons zijn volgende project voor zal stellen.

Kick-Ass bezat het BIFFF publiek. Het liet ons met een adrenaline stoot afscheid nemen van de voorbije filmweken. Het deed ons ook al vol plezier beginnen aftellen naar het BIFFF 2011.

 
Naam:
E-mail:

Uw e-mailadres wordt niet getoond.


Wie wint er?

Zelfs de Frog Bros. moeten zich verdedigen tegen spambots met
een anti-spamvraag. Beide antwoorden zijn trouwens goed...